Nagrywanie rozmów Android 11

Android 11 to najnowsza wersja systemu operacyjnego na smartfony od Google. Jego premiera miała miejsce 8 września 2020 roku, a sam system wprowadził wiele nowych przydatnych funkcji, od tych związanych z konwersacjami, poprzez te obejmujące obsługę urządzeń, na nagrywaniu rozmów kończąc. To właśnie ta ostatnia nowinka wzbudza największą ciekawość… i zaskoczenie.

Powrót funkcji w Android 11

Nic dziwnego. Sama opcja była dostępna w starszych wersjach Androida. Za to firma Xiaomi w większości modelach swoich smartfonów, nadal posiadała zaimplementowaną opcję nagrywania rozmów, nigdy z niej nie rezygnując. Dlatego, właściciele telefonów tej firmy nie kryją zdziwienia, gdy czytają o niej, jako o nowej lub powracającej.

Android 11

Jak ona działa?

Nagrywanie rozmów, to niewątpliwie przydatna funkcja, które może znacząco ułatwić nam życie. Dzięki niej jesteśmy, w stanie przeanalizować prowadzoną przez nas rozmowę, czy chociażby używając jej, wchodzimy w posiadanie dowodu, który pozwoli nam udowodnić przeróżnym instytucjom takim jak, np. bankom, swoją rację. Bez nagranej, zarchiwizowanej rozmowy, nasze starania często okazują się nieskuteczne, a my jesteśmy całą sytuacją sfrustrowani. Nagrywanie rozmów to naprawdę przydatna opcja.

Co do samego działania. Funkcja ta będzie dostępna tylko wtedy, gdy będziemy korzystali z domyślnej aplikacji do wybierania numerów telefonów. Opcja ta będzie współdziałać wraz z wykorzystaniem Bluetooth, Wifi-Calling i słuchawek przewodowych z mikrofonem.

Czy będzie rozwijana?

Wielu użytkowników Androida, ucieszyło się na wieść, że opcja nagrywania rozmów powróciła. Z dużym prawdopodobieństwem, można stwierdzić, że w przyszłości będzie rozwijana o dodatkowe funkcjonalności.