airtag wizualizacja produktu

AirTag może nie pojawić się w 2020 roku

Ostatnie plotki i przecieki sugerowały, że już 13 października, na konferencji Apple zostanie zaprezentowane nowe urządzenie o nazwie AirTag. Niestety najnowsza informacja jest taka, że produkt zobaczymy być może dopiero w marcu 2021 roku.

Jak poinformował na Twitterze Jon Prosser, Apple prawdopodobnie zrezygnuje z zaprezentowania lokalizatora na konferencji 13 października.

Powodów tego typu decyzji może być wiele, ale przede wszystkim należy wziąć pod uwagę sytuację związaną z COVID i wynikające z tego opóźnienia w produkcji. Choć niektóre plotki wskazywały na to, że urządzenie mające być lokalizatorem już od dłuższego czasu jest w produkcji to niestety nie znajduje to potwierdzenia w żadnych wiarygodnych źródłach.

Czym jest AirTag?

Jest to niewielkich rozmiarów lokalizator, który będziemy mogli przyczepić np. do kluczy, portfela, plecaka itp. dzięki czemu na urządzeniach od Apple będziemy mogli sprawdzić lokalizację naszych przedmiotów.

Dzięki szerokopasmowej komunikacji radiowej AirTag ma być niezwykle precyzyjny, dzięki czemu odnalezienie przedmiotów będzie możliwe nawet z dokładnością do kilkunastu centymetrów.

Avatar of Robert Miroszewski

Robert Miroszewski

Piszę o technologii, gadżetach a nierzadko również o grach, które ubóstwiam w wolnym czasie. Fan produktów z jabłuszkiem. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem projektami.

1 Comment

  1. […] Wykorzystanie tego chip’a na ten moment jest ciekawostką ale w przyszłości może też posłużyć do lepszej współpracy z projektowanym urządzeniem Apple AirTag (plotki na jego temat możecie poczytać tu). […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *