5 najlepszych gier w AppStore

Każde zestawienie najlepszych gier czy aplikacji w AppStore będzie nieco subiektywne. Jeżeli nie kierujemy się statystykami pobrań i popularności danej gry, pozostaje nam kierować się odczuciami i wrażeniami z rozgrywki. Takie będzie to zestawienie, subiektywne ale z niezwykle ciekawymi tytułami!

Niniejsze zestawienie zacznijmy od powiedzenia sobie wprost, że każdy mógłby utworzyć swoje własne top 5 lub nawet top 10 ulubionych gier z AppStore. Z każdego też takiego zestawienia z pewnością każdy amator gier na komórki wyciągnie coś dla siebie. Dlatego chcę zapoznać Cię z moimi faworytami w AppStore, być może któryś tytuł przemówi właśnie do Ciebie.

Zobacz również: Aplikacje roku 2020 w AppStore

Miejsce 5: Mini Metro

Mini Metro screen z gry w AppStore
Mini Metro

Niezwykle sympatyczna gra dla każdego miłośnika transportu. Dzięki prostym kształtom i kolorowym liniom tworzymy metro na mapie wielu słynnych miast. Do wyboru, oprócz Londynu czy Paryża mamy wiele światowych metropolii, z których każda charakteryzuje się czymś innym.

W początkowej fazie gra jest prosta i przyjemna, jednak wraz ze wzrostem liczby pasażerów i stacji rozgrywka staje się dużo trudniejsza. Przekroczenie kolejnych progów będzie możliwe dopiero po użyciu odpowiedniej strategii gry.

Miejsce 4: Pokemon GO

Kto nie grał w Pokemon GO niech pierwszy rzuci kamieniem. Ten przeogromny hit z przed kilku lat nadal potrafi zaskoczyć i zaciekawić gracza. Okres pandemii nieco utrudnia grę, jednak twórcy starają się dostarczyć nam sporo rozrywki nawet gdy siedzimy w domu.

W obecnej wersji Pokemon GO dostępnej w AppStore możemy złapać setki różnych pokemonów, walczyć z innymi graczami i odbijać areny. Dzięki opcjom społecznościowym możemy wymieniać pokemony z innymi a także wspólnie atakować silnego bosa, który aktualnie przejął arenę.

Miejsce 3: Polytopia

Polytopia gra w AppStore

Jest to zdecydowanie mniej popularny tytuł, jednak warty wypróbowania. Polytopia to gra strategiczna, w której naszym głównym zadaniem jest stworzenie cywilizacji i podbicie wrogów. Grę można określić jako uproszczoną wersję rozbudowanych gier z serii “Civilization”.

Do dyspozycji mamy kilka nacji, z których każda charakteryzuje się unikalną architekturą oraz unikalnymi jednostkami bojowymi. Wraz z rozwojem technologii ulepszamy nasze ziemie oraz armię. Kluczem do zwycięstwa jest osaczenie i pokonanie wszystkich innych nacji na mapie.

Miejsce 2: Alto’s Odyssey

Alto's Odyssey gra w AppStore

Piękna grafika opowiadająca historię, wciągający klimat i pełna wyzwań mapa to punkty charakterystyczne Alto’s Odyssey. Tytuł ten to małe dzieło sztuki stworzone na komórki dla graczy, którzy grając chcą się zrelaksować.

Rozgrywka skupia się na surfowaniu na desce i przemierzaniu pięknych krain. Po drodze czekają na nas zadania i przeszkody. Musimy zadbać o odpowiednią prędkość, zwinność i spryt aby ukończyć wszystkie zadania i odblokować kolejnych bohaterów.

Miejsce 1: Kingdom Rush

Kingdom Rush

Kingdom Rush to bez wątpienia najlepszy tower defence jaki znajdziecie w AppStore. Gra została osadzona w świecie ludzi, magów i dziwnych potworów, które próbują sforsować naszą obronę. Tylko od nas zależy czy im się to uda.

W grze musimy przejść kolejne poziomy, których jest kilkanaście. Każdy jest oceniany odpowiednią liczbą gwiazdek, w zależności od tego jak dobrze (lub źle) nam poszło. Oprócz ustawiania i ulepszania wieżyczek, musimy sterować też bohaterem, który wspomaga nas w walce.

Podsumowanie

Zobacz również: Jak zmienić wygląd ikon w iOS?

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie natchnęło Was do wypróbowania tytułu, którego jeszcze nie znacie. W dobie pandemii i zimowej pogody dobre gry na komórkę mogą znacznie uatrakcyjnić pobyt w domu. Jakie są Wasze typy na najlepsze gry w AppStore? Podzielcie się nimi w komentarzach!